O nas

Rok założenia 2010

Studio Bo! zajmuje się kulturą. Prowadzi działalność wydawniczą i fotograficzno – filmową. Zajmuje się także promocją i upowszechnianiem kultury i historii w kraju i za granicą poprzez druk i sprzedaż książek, wystawy fotograficzne, produkcję i pokaz filmów, organizację konferencji i eventów popularno-naukowych.

Dorobek:

Organizacja i prowadzenie  Polsko Ukraińskiego Wędrującego Festiwalu Filmowego Bo! na Ukrainie. W Radzie Programowej Festiwalu Bo! znaleźli się m.in. Michaiło Illienko reżyser ukraiński, Juryj Andruchowycz poeta i pisarz ukraiński, Wlada Karolkowa z kijowskiej wytwórni filmowej „Batyskaf” oraz Stanisław Panteluk redaktor naczelny polskiego „Dziennika Kijowskiego”, Piotr Żukowski producent festiwalu „Happy End”. W latach 2011 i 2012 Studio Bo! prezentowało polskie filmy dokumentalne i fabularne na Ukrainie organizując pokazy i spotkania z reżyserami na uniwersytetach, w domach kultury i kinach.

Festiwal Bo! był finansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Uzyskał wsparcie Ambasady Ukrainy, Instytutu Kultury w Kijowie. Patroni medialni: Kurier galicyjski, dziennik Kijowski, Monitor Wołyński, Państwowa telewizji Wołyń, Kino Żowtień z Kijowa, Lwowski pałac sztuki, Uniwersytet im. Iwana Franki we Lwowie,

Organizacja wystaw fotograficznych

Wystawy Jolanty Stopki „I co dalej? Tropami Rzeczypospolitej Trojga Narodów Pawła Jasienicy” i „Lekcja patriotyzmu” prezentowane były w 2011 i 2012 roku podczas Festiwalu Bo! we Lwowie, Łucku, Tarnopolu, Żytomierzu, Kijowie.

Artykuł zamieszczony w prasie ukraińskiej „Fajno” nr 1, grudzień 2011r., str 66-69

W 2014 r. „Twierdze i pałace Rzeczypospolitej Obojga Narodów” eksponowane były w Krakowie (Pałac Sztuki Towarzystwa Sztuk Pięknych) a 3 lata później w Opactwie Cystersów w Krzeszowie i w Bukowcu ( Związek Gmin Karkonoskich).

Zaproszenie na wystawę 2014r Kraków Pałac Sztuki Towarzystwa Sztuk Pięknych

Organizacja eventów historycznych

W 2016r. Studio Bo! zorganizowało wystawę fotograficzną „Twierdze i pałace Rzeczypospolitej Obojga Narodów” i dwudniowe seminarium popularno – naukowe pt: „Rozmowy o historii – drogi na Zachód” z udziałem zaproszonych przez siebie gości z Polski i Wielkiej Brytanii.

Rekomendacja Związku Gmin Karkonoskich

Działalność wydawnicza i marketingowa

1.„Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej” Andrzej Kępiński

Książka/album fotograficzny obejmujący kraje dawnej Rzeczypospolitej – Białoruś, Ukrainę, Litwę, Rosję a także miejsca na Zachodzie Europy ważne dla historii państwa polskiego we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech. Więcej informacji w zakładce „książki”.

Cena 35 zł + koszty wysyłki

2. „Wielki Mistrz Polski Juliusz Nowina Sokolnicki przyczynek do biografii Konstytucyjnego Prezydenta II RP” Rozmowy 2000-2008

Książka jest autoryzowanym wywiadem Andrzeja Kępińskiego z Prezydentem RP na Uchodźstwie Juliuszem Nowina Sokolnickim.


Cena 25 zł + koszty wysyłki

Prezesem Studio Bo! od 2019 roku jest redaktor Jolanta Stopka